Весняне сонце помітно оживляє рибу, особливо таку теплолюбних як карась. Температура повітря і погодні умови стабілізуються, а температура води у водоймах незмінно зростає. У невеликих озерах і прибережних ділянках річок починають з’являтися перші водорості, вода ненадовго каламутніє. Все це створює ідеальні умови для проживання карася й значно полегшує його ловлю під час нерестових обмежень. У цій статті ми розповімо про звички карася в середині весни, і, звичайно ж, підберемо для його лову оптимальні снасті і прикормку. Тепер про все по порядку http://www.inbox.net.ua/.

Звички карася в середині весни

Карась, як і інші риби, всюди слідує за хорошою кормовою базою, а живиться ця риба переважно у невеликій донної рослинності, де в достатку не тільки рослинною, але їжі тваринного походження. Тут. карась знаходить всіляких донних безхребетних, начебто всіляких личинок комах і донних черв’яків, тут же затримується і зоопланктон. До ділянок, де рослинність пробивається з води на поверхню, карась практично не підходить, оскільки в подібних місцях йому складає конкуренцію занадто велика кількість білої риби, наприклад плотви. Шукати собі прожиток, зграї карася, воліють в ділянках зі спокійною водою, зі слабкою течією або без нього.

З підвищенням температури повітря і стабілізацією погодних умов, карась все частіше підходить до прибережній зоні, де його можна досить комфортно ловити на саму просту поплавкову снасть. Найчастіше, ця риба зупиняється в невеликих затоках і недалеко від кордонів високої рослинності. Найкращий кльов буде спостерігатися вранці і в середині дня, з 8 до 10 ранку і з 13 до 14 години дня. Піки клювання можуть зрушуватися при різкому падінні температур і після надто вже прохолодних ночей. Як і багато коропові, карась любить всілякі укриття, у вигляді рельєфних ділянок дна: брівок, ямок і коряжника.

Снасті для лову карася в квітні

До снасті на карася, зазвичай, особливих вимог немає, рибалки найчастіше просто беруть першу ж поплавкову вудку і вирушають на риболовлю, однак, щоб зловити карася в квітні, снасті варто приділити трохи більше уваги. По-перше, вона повинна бути максимально непомітною, щоб не злякати настільки обережну рибу, для цього застосовуються повідці, товщина яких не перевищує 0,14 мм, а гачки використовують гранично тонкі і короткі, щоб їх можна було повністю прикрити приманкою. По-друге, снасть повинна бути дуже чутливою, оскільки клювання карася, в цьому місяці досить невпевнені. Поплавці беруться самі легкі, з високою антеною, кріплення поплавка краще в’язати «глухе», щоб домогтися максимальної керованості і чутливості.

Підгодовування і приманка для карася

Підгодовування в будь-який час року, часом грає вирішальне значення при ловлі мирної риби. Роблять її на рослинній основі, використовуючи дрібні компоненти, у ролі яких часто виступають манна крупа, розім’ятий горох і панірувальні сухарі. Для більшого аромату можна додати пару крапель меду або анісової олії. Клює карась краще всього на хробака і мастырку, однак подекуди може краще реагувати і на перловку, в цьому плані ніколи не вгадаєш. Бажаємо вам приємно провести час на риболовлі. Ні хвоста, ні луски!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here