Спад економіки, падіння ВВП, девальвація національної валюти, політична нестабільність — всі ці фактори дуже негативно впливають на нашу з вами життя. Вони банально призводять до того, що наші доходи не встигають за витратами. Ціни ростуть настільки стрімко, що деякі витрати ми вже не можемо дозволити собі в колишніх обсягах або відмовляємося від них зовсім. Це стосується і автомобіля, як предмета, у багатьох випадках, що не найпершої необхідності. Можна, звичайно, поставити його на прикол і не їздити зовсім, але це вже занадто радикальна міра. Якщо гарненько попрацювати над оптимізацією витрат, їх можна до певної міри скоротити і не відмовляти собі в задоволенні користуватися особистим транспортом.

По-перше, дотримуйтесь правил дорожнього руху! Це найвірніший спосіб якщо не заощадити на експлуатації автомобіля, то, як мінімум уникнути непередбачених і абсолютно непотрібних витрат на оплату штрафів або, не дай бог, ремонт після ДТП. Якщо ви шукаєте продажа авто в Украине зверніть увагу на сайт http://avto-rinok.com.ua.

І, до речі, чому б не поєднати особистий автомобіль з громадським транспортом? Особливо цей спосіб актуальний для Києва. Якщо ви живете далеко від метро або в передмісті, то до найближчої станції підземки можна дістатися на машині, а там пересісти на метропоїздів і дістатися до пункту призначення може бути навіть швидше, ніж на автомобілі. Але головне, на годину-пік така пересадка допоможе заощадити не тільки час, а й гроші, які були б марно витрачені на паливо, згоріла в настільки типових для міст-мільйонників заторах.

А оскільки паливо і є основна стаття витрат на щоденну експлуатацію автомобіля, то варто задуматися про те, як би знизити його витрата, не обмежуючи себе в пересуваннях. Ми писали про це окрему статтю, але повторимо основні тези і тут: уникайте різких натискань на акселератор, працюйте з педалями делікатно; намагайтеся не перевищувати швидкість і не змушуйте двигун довго працювати на підвищених обертах; контролюйте тиск в шинах на відповідність рекомендованим виробником; вийміть все зайве з багажника; перейдіть на бензин з меншим октановим числом (наприклад, з 95-го на 92-й), якщо виробник автомобіля це допускає.

Само собою, бажано відслідковувати ціни на АЗС і заправлятися там, де дешевше. Заощадити, в тому числі, допоможуть всілякі бонусні програми, які є майже у всіх великих мереж. Але все ж не перестарайтеся — не варто заправлятися на сумнівних АЗС, щоб не нарватися на «бодягу». Така економія може обійтися надто дорого. У великих мереж присутня хоч якийсь контроль якості палива і точності заправного устаткування.

Частина вартості палива можна компенсувати за рахунок попутників. Їх можна знайти за допомогою популярних інтернет-сервісів, або «взяти на борт» голосуючих у дороги. Така практика, до речі, досить поширена серед тих, хто працює в столиці (обласному центрі), а живе в передмісті або більш віддаленому населеному пункті.

А якщо піти ще далі, то пристойні суми можна заощадити за рахунок самостійного техобслуговування автомобіля. Деякі маніпуляції не вимагають спеціальних знань і навичок. Наприклад, поміняти повітряні і салонні фільтри на більшості автомобілів зможе кожен. Не знаєте як? В Інтернеті повно ілюстрованих статей і відеороликів на цю тему. Процес простий і, що особливо важливо, безкоштовний. До того ж, фільтри (як і багато інших запчастини) в інтернет-магазинах або на авторинках зазвичай коштують дешевше, ніж на офіційних СТО. Теж економія. А якщо ви технар просунутий і все можете самі, то послуга самообслуговування на автосервісі вам на допомогу. Інструменти, підйомник та інше обладнання вам нададуть — працюйте на здоров’я! Оплата, як правило, погодинна.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here