Як вибрати опалювальний котел?

Сьогодні досить часто виникають проблеми з опаленням приватного будинку і нагріванням води. Електричні обігрівачі в даному випадку погано допомагають, адже вони споживають велику кількість електроенергії і нагрівають лише окрему ділянку будинку. Більш ефективним методом вважається встановлення опалювального котла в будинку.

Звичайно, найкраще продумати систему опалення до початку будівництва будинку, тоді не доведеться ламати стіни і пристроювати димохід. Щоб вибір котла був найбільш оптимальним, в кожному конкретному випадку необхідно зробити виміри: визначити мінімальну температуру зовнішнього повітря, міцність будівельних матеріалів, їх возгораемость і інші параметри. Від цього буде залежати вага, вибір матеріалу для котла, його потужність. Також необхідно врахувати, якщо з котлом буде одночасно працювати водонагрівач, його потужність слід регулювати.

Визначити приблизну необхідну потужність котла, можна, провівши нескладні розрахунки: на 10 квадратних метрів площі витрачається 1 кВт потужності, плюс до загальної суми додати 15-20% від усього запасу, які компенсують невраховані втрати тепла. Якщо ви шукаєте де можна купить котел газовый заходьте на наш сайт klimteh.ua і обирайте те що потрібно саме вам.

Головний блок системи опалення — котел. З нього нагріта вода надходить в радіатори за допомогою циркуляційного насоса або природної циркуляції. Основне питання полягає у виборі самого котла. В даному випадку в першу чергу слід покладатися на наявні умови. Для початку необхідно вибрати вид палива, до якого буде постійний доступ. Тут можливі такі варіанти: рідке паливо (дизельне), газ, тверде паливо (вугілля або дерево), електроенергія.

Якщо до будинку проведено газопровід, то найкращим вибором, швидше за все, стане газовий котел. Газовий котел має ряд значних переваг. Він легко обігріває великі приміщення, при мінімальній витраті палива. У продуктах згоряння газу, який використовується менше шкідливих речовин, що потрапляють в атмосферу.

Газові котли довговічні і легко очищаються. Недоліком газового котла можна вважати необхідність отримати спеціальні дозволи. Також газовий котел може бути небезпечним, через відкритого полум’я і можливого витоку газу, яка виникає при недбалому поводженні.

Газові котли та котли на рідкому паливі працюють в автоматичному режимі весь опалювальний сезон. Вони не потребують, на відміну від котлів з твердим паливом, у постійному завантаженні паливом.
Остаточне визначення параметрів котла, вибір палива та установку котла і супутньої автоматики, звичайно ж, варто довірити кваліфікованим фахівцям, попередньо поінформувавши відповідні інстанції. Тоді можна бути впевненим і за безпеку, і за тепло в будинку.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here